Kā pareizi uzrakstīt iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu

J
jautā:
17. maijā, 2024
Gunita

Labdien! Vēlos izmantot divas nedēļas ilgu atvaļinājumu. Kā pareizi uzrakstīt  iesniegumu: a) no 15.05.2024. līdz 29.05.2024. vai b) no 15.05.2024. līdz 28.05.2024.? Kad man jābūt darbā: 29. vai 30. maijā?

A
atbild:
21. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja ar darba devēju ir iepriekš panākta vienošanās par atvaļinājuma izmantošanu jautājumā minētajā apmērā, tad kā darbiniekam jums nav patstāvīgi jāskaita atvaļinājuma dienas, to izdarīs darba devējs.

Tā kā Darba likums vispārēji noteic, ka atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās, tad jums savā iesniegumā ir jāmin atvaļinājuma izmantošanas ilgums nedēļās un datums, ar kuru vēlaties sākt izmantot atvaļinājumu.

Ja atvaļinājumu piešķir uz divām kalendāra nedēļām, sākot ar 15. maiju, tad jūsu atvaļinājums pagarināsies par vienu dienu (Vasarsvētki 19. maijā) un darbā jums ir jāierodas 30. maijā.

Darba devēja pienākums, saņemot darbinieka iesniegumu, ir darbinieku informēt par lēmumu piešķirt (vai atteikt piešķirt) atvaļinājumu, kā arī izskaidrot atvaļinājuma ilgumu un darbā atgriešanās laiku.