E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32652
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai darbinieks var prasīt bezalgas atvaļinājumu

J
jautā:
14. maijā, 2024
Anna

Labdien! Vai man kā algotam darbiniekam (beztermiņa darba līgums) likuma kārtībā ir tiesības lūgt (un vai darba devējam ir pienākums piešķirt) bezalgas atvaļinājumu, lai es varētu doties aprūpēt māsu pēcdzemdību periodā (māsa ir vientuļā māmiņa ar mazāk nekā divus gadus vecu bērniņu)? Viņai nav pieejama cita cilvēka palīdzība. Liels paldies par informāciju! 

A
atbild:
29. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka tiesības uz atvaļinājumu bez darba samaksas ir noteiktas Darba likuma 152. pantā. 

Likums darba devējam neuzliek obligātu pienākumu piešķirt atvaļinājumu bez darba samaksas, izņemot likumā noteiktos gadījumus: šāds atvaļinājums jāpiešķir saistībā ar bērna adopciju vai aizbildnību, kā arī darbiniekam, kurš pilda dienestu Zemessardzē, vai darbiniekam, kuram ir nepieciešams personīgi aprūpēt laulāto, vecāku, bērnu vai citu tuvu ģimenes locekli, vai personu, kas dzīvo ar darbinieku vienā mājsaimniecībā un kam nopietna medicīniska iemesla dēļ nepieciešama būtiska aprūpe vai atbalsts (aprūpētāja atvaļinājums). Šiem gadījumiem likumā ir noteikti arī bezalgas atvaļinājuma termiņi. 

Jūsu jautājumā norādītā situācija ir kvalificējama kā cits iemesls, kad darba devējam ir tiesības izlemt, vai atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas ir piešķirams. Tāpēc jums ir tiesības vērsties pie darba devēja ar iesniegumu un izskaidrot savu situāciju.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 68 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas