Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai otram vecākam pārskaitīts vecāku pabalsts veido ar nodokli apliekamu ienākumu

J
jautā:
06. aprīlī, 2024
V

Labdien! Vai sievietei, ar kuru mums ir kopīgs bērns, bet neesam laulībā, gada beigās būtu jāmaksā ienākuma nodoklis, ja es sūtu viņai daļu no vecāku pabalsta bērna aprūpei?

A
atbild:
17. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ar pārskaitījuma veicēju nesaista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē vai laulība, tad no summas virs 1425 eiro ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemērojot progresīvo nodokļa likmi.

Ja nauda tiek pārskaitīta kopīgā bērna uzturēšanai kā uzturnauda, tad tā nav apliekama ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Arī vecāku pabalsts, kuru izmaksā jums, nav apliekams ar nodokli. Ja bērna tēvs saņem vecāku pabalstu un pārskaita to uz bērna mātes bankas kontu, tad šī informācija ir jānorāda maksājuma uzdevumā.