E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32270
Lasīšanai: 2 minūtes

Kad beidzas ātruma ierobežojuma zīmes darbība

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
Gvido

Labdien! Jautājums par ceļu satiksmes noteikumiem. Kurā brīdī ārpus apdzīvotas vietas beidzas ātruma ierobežojuma zīmes (Nr. 323) darbība? Vai pietiek, ka pie ceļa pienāk cits ceļš, uz kura ir uzstādīta zīme “Dodiet ceļu” (Nr. 206), vai arī uz galvenā ceļa jābūt zīmei “Krustojums ar mazāk svarīgu ceļu” (Nr. 203., 204. un 205.), lai ātruma ierobežojums būtu beidzies?

A
atbild:
15. aprīlī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 269. punktu 323. ceļa zīmes (“Maksimālā ātruma ierobežojums”) darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.), un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas lauku ceļš, meža ceļš vai cits tamlīdzīgs ceļš, pirms kura nav uzstādītas attiecīgas priekšrocības zīmes, kā arī krustojumos, kuriem nav tieša pieslēguma attiecīgajai brauktuvei.

Ievērojot minēto, tas vien, ka ārpus apdzīvotas vietas pie ceļa pienāk cits ceļš, uz kura ir uzstādīta 206. ceļa zīme (“Dodiet ceļu”), neatceļ maksimālā ātruma ierobežojumu. Ir svarīgi konstatēt, ka ir uzstādīta kāda no priekšrocības zīmēm (“Krustojums ar mazāk svarīgu ceļu”).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 36 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas