Dokumentu juridiskais spēks

J
jautā:
20. martā, 2024
Kristīna

Labdien! Kā jābūt noformētai datu izdrukai no datu reģistriem, lai tai būtu juridisks spēks un to varētu iesniegt citās iestādēs?

A
atbild:
03. maijā, 2024

Atbildi uz jautājumu ietekmē tas, kā minētā informācija tika pieprasīta. Ja iesniegumā par informācijas pieprasīšanu tika lūgts izsniegt datus dokumentu formā, tad izsniedzamajiem datiem (dokumentam, kas attiecīgos datus satur) jāatbilst Dokumentu juridiskā spēka likuma prasībām.

Atbilstoši likuma 4. pantam, lai dokumentam būtu juridisks spēks, tajā iekļauj šādus rekvizītus:

  • dokumenta autoru nosaukumu;
  • dokumenta datumu;
  • parakstu (izņemot likumā paredzētus gadījumus).

Tiesību aktos noteiktajos gadījumos organizācijas dokumentā, lai tam būtu juridisks spēks, papildus šā panta pirmajā daļā minētajiem rekvizītiem iekļauj šādus rekvizītus:

  • dokumenta izdošanas vietas nosaukumu;
  • zīmoga nospiedumu;
  • dokumenta apstiprinājuma uzrakstu vai atzīmi par dokumenta apstiprināšanu;
  • dokumenta reģistrācijas numuru.

Dokumentā, kurā norādāms tā saņēmējs, lai tam būtu juridisks spēks, norāda arī adresātu.

Ja saskaņā ar tiesību aktu prasībām dokumentā jābūt vairāku personu parakstam, dokuments iegūst juridisku spēku, kad to parakstījušas visas konkrētās personas.

Pieprasīto informāciju jūs varat lūgt nodrošināt gan papīra formāta dokumentā, gan elektroniskā dokumenta veidā (ievērojot Elektronisko dokumentu likuma prasības).