E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31966
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Kādai amatu saimei atbilst pašvaldības jaunatnes darbinieks

J
jautā:
05. martā, 2024
Anna

LabdienKurā amatu saimē un mēnešalgu grupā pašvaldībās ietilpst jaunatnes darbinieks? Vai tas katrā pašvaldībā var būt citādi? Izpētot informāciju par kopējo situāciju Latvijā gan jaunatnes darbiniekiem, gan jaunatnes lietu speciālistiem, var secināt, ka par vienādu slodzi tiek maksāta krasi atšķirīga alga. Vai drīkst būt situācijas, ka pašvaldības var savā veidā neievērot likumā noteiktās amatu grupas un saimes un atšķirīgi interpretēt tām piemērojamo algas apjomu? Skatījos šeit publicēto informāciju un pielikumu Nr. 1, kur nav atsevišķi izdalīts jaunatnes darbinieku vai jaunatnes speciālistu amats. Pie kuras grupas šie amati ir pieskaitāmi, un kas to nosaka? Pie kā darbiniekam pašvaldībā būtu jāvēršas, lai šai situācijai pievērstu uzmanību? Paldies, gaidīšu ziņu.

A
atbild:
30. aprīlī, 2024
Valsts kanceleja
Eva Bērze, Komunikācijas departamenta konsultante

Amata nosaukums “jaunatnes darbinieks, jaunatnes lietu speciālists” pats par sevi neliecina par amata atbilstību vienai vai otrai amatu saimei. Noteicošie ir amatā veicamie pienākumi. Klasificējot amatus, izvēlas to amatu saimi un līmeni, kura apraksts visprecīzāk atbilst konkrētajā amata vai darba aprakstā minētajiem pamatpienākumiem. Ja šī darbinieka amatā veicamie pamatpienākumi (vairāk nekā 50% no tiem) ir saistīti ar jaunatnes politikas plānošanu, tad amats ir klasificējams politikas plānošanas saimē (37. saime), savukārt, ja noteicošie ir jaunatnes politikas īstenošanas pienākumi, tad politikas ieviešanas saimē (36. saime). 

Mēnešalgas grupa konkrētajam amatam izriet no tam piemērotās amatu klasifikācijas (saimes (apakšsaimes) un līmeņa), taču konkrēto mēnešalgas apmēru nosaka katra pašvaldība atbilstoši savai darba samaksas sistēmai. Tas nozīmē, ka ikviena pašvaldība izstrādā savu darba samaksas sistēmu, tai skaitā mēnešalgu skalu, ņemot vērā tai pieejamos resursus, kā arī definē kritērijus individuālo mēnešalgu noteikšanai mēnešalgu skalas ietvaros. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 39 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas