Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai ir jāizsniedz sapulces protokola kopija

J
jautā:
03. martā, 2024
Zane

Labdien! Vai pēc mājas īpašnieku kopsapulces mājas pārvaldniekam ir pienākums katram īpašniekam izsniegt sapulces protokola kopiju?

A
atbild:
04. martā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Kopš 2023. gada 1. marta mājas lietas tiek kārtotas Būvniecības informācijas sistēmā šeit.

To nosaka grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas stājās spēkā 2022. gada 3. maijā un kas elektroniskai dokumentu kārtošanai par jebkuru daudzdzīvokļu māju paredzēja pārejas periodu līdz 2023. gada 1. martam.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 8. pants noteic, kādiem dokumentiem ir jābūt mājas lietā.

Visi dzīvokļu īpašnieki ar sapulces protokolu var iepazīties BIS. Normatīvie akti neparedz to, ka pārvaldniekam būtu jāizsniedz protokola kopija.