Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma izmantošanas principus nosaka Darba likums

J
jautā:
07. februārī, 2024
Santa

Labdien! Esmu darba devējam iesniegusi iesniegumu par atvaļinājuma izmantošanu šajā gadā, kas sastāv no četrām atsevišķām nedēļām. Darba devējs apgalvo, ka vienai atvaļinājuma daļai obligāti jābūt vismaz divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Vai es tiešām nevaru izņemt četras nedēļas pa vienai nedēļai?

A
atbild:
13. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējs jums ir sniedzis patiesu skaidrojumu par atvaļinājuma izmantošanu atbilstoši tiesību normām.

Lai nodrošinātu darbinieka tiesības uz pilnvērtīgu atpūtu, Darba likuma 149. panta otrā daļa paredz, ka atvaļinājumu, pusēm vienojoties, ir iespējams dalīt, taču viena no atvaļinājuma daļām kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām.