TĒMA: Skola

Sākumizglītības skolotāja pārkvalifikācija

J
jautā:
06. februārī, 2024
Alda

Labdien! 2021. gadā absolvēju Latvijas Universitātes bakalaura programmu “Sākumizglītības skolotājs”. Vai man ir tiesības mācīt matemātiku visā pamatskolas posmā? Ja ne, tad kāda papildu izglītība ir nepieciešama? Paldies!

A
atbild:
15. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ar sākumizglītības skolotāja kvalifikāciju jums ir tiesības strādāt pamatizglītības pirmajā – sākumizglītības – posmā, kā arī pirmsskolā. Lai varētu mācīt matemātiku visā pamatizglītības pakāpē, jāiegūst Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 2.2. punktā noteiktā atbilstoša mācību priekšmeta skolotāja kvalifikācija. To var iegūt, apgūstot minēto noteikumu 21.4. apakšpunktā noteiktajam atbilstošu pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu, kuras apjoms ir vismaz 160 stundu un pēc kuru apguves pedagogs iegūst cita mācību priekšmeta (šajā gadījumā – matemātikas) skolotāja sertifikātu.