Strīdi vispirms jārisina pārrunu ceļā

J
jautā:
08. novembrī, 2013
JV

Labdien! Vēlētos uzzināt atbildi par servitūta devēja tiesībām. Ja manā īpašumā ir servitūta ceļš par labu kaimiņiem, bet man uz šī servitūta ceļa kādreiz atbrauc baļķvedēja mašīna, kas uzkrauj no meža izvilktos baļķus apmēram 20-30 minūtēs, liekot kaimiņiem nedaudz pagaidīt. Vai kāds var man liegt šo sava īpašuma daļu (ceļu) šīs atsevišķās reizes izmantot manām vajadzībām, pieprasot nekavējoties vākt malā baļķu mašīnu, vai zāģēt koku zarus ārpus ceļa joslas, lai tikai kaimiņam nebūtu jāpagaida šīs 20-30 minūtes? Skatoties pēc Civillikuma, manuprāt, man ir tiesības reizēm likt kaimiņam pagaidīt (gluži tāpat kā tas ir uz dzelzceļa pārbrauktuves) un izmantot ceļu neilgu brīdi manām vajadzībām, vai ne?

A
atbild:
14. novembrī, 2013
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Tā ir sadzīves situācija, un likums neregulē visus gadījumus, kas ir iespējami. Protams, ka Jūs nevarat liegt kaimiņiem izmantot servitūta ceļu, bet, ja Jums jāveic darbības, kas saistītas ar ceļa uzturēšanu, labošanu u.tml., tad var rasties situācija, ka neilgu laiku ir traucēta satiksme uz šī ceļa. Jebkurā gadījumā, ja rodas strīdi, tie jārisina pārrunu ceļā, bet, ja tas nav iespējams, tad tiesā.