Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājums par bērnu invalīdu ir ierobežots ar bērna 18 gadu vecumu

J
jautā:
18. decembrī, 2023
Irēna

Labdien! Man ir pilngadīgs bērns, kurš no dzimšanas ir pirmās grupas invalīds. Vai man pienākas papildu atvaļinājuma dienas? Paldies!

A
atbild:
20. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma normas paredz darbiniekam – vecākam, kuram ir bērns invalīds –, papildatvaļinājuma dienu piešķiršanu (DL 151. panta pirmās daļas 1. punkts) tikai līdz laikam, kamēr bērnam ir pilni 18 gadi.

Likums paredz, ka darba koplīgumā vai darba līgumā var noteikt citus gadījumus (nakts darbs, maiņu darbs, ilggadējs darbs u. c.), kad darbiniekam piešķirams ikgadējais apmaksātais papildatvaļinājums.

Jums var ieteikt noskaidrot par konkrētajā darbavietā pastāvošajām sociālajām garantijām – koplīgumu, sociālo garantiju nolikumu vai citu dokumentu. Šādā dokumentā darba devējs var paredzēt lielākas garantijas nekā likums, tostarp neierobežot ar 18 gadu vecumu laiku vecākam, kurš kopj bērnu invalīdu, izmantot papildatvaļinājuma dienas.