Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikums BKA laikā

J
jautā:
23. oktobrī, 2023
Oļesja Šerste

Labdien!
Kā pareizi sagatavot iesniegumu, ja esmu nolēmusi izbeigt darba attiecības, kamēr atrodos BKA? Saskaņā ar likumu man vispirms ir jāpaziņo par BKA izbeigšanu. Vai manai pēdējai darba dienai jāsakrīt ar pēdējo dienu BKA?

A
atbild:
08. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības izbeigt darba attiecības jebkurā laikā, iesniedzot darba devējam iesniegumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu (darbinieka uzteikums).

Apstāklis, ka atrodaties bērna kopšanas atvaļinājumā (BKA), jūs neierobežo darba attiecības pārtraukt, pirms BKA ir beidzies. Šādā situācijā darba devējam pastāv iespēja darba attiecības pārtraukt ātrāk nekā vienu mēnesi pēc uzteikuma saņemšanas, jo darba devējam nav nepieciešams laiks jauna darbinieka atrašanai. Iesniegumā par uzteikumu nav jānorāda lūgums pārtraukt BKA.