Lasīšanai: 1 minūte

Uz kā vārda paliek individuālā komersanta īpašums

J
jautā:
16. oktobrī, 2023
Nataļja

Man kā fiziskajai personai ir reģistrēts individuālais komersants (IK). Darbības laikā uzbūvēju ēku. Es kā fiziskā persona biju pasūtītājs, bet ēku pārrakstīju IK. Šobrīd gribu slēgt IK un izbeigt saimniecisko darbību. Uz kā vārda paliek īpašums, ja vēlos to pārdot? Vai tas paliek uz mana kā fiziskās personas vārda? Kā pareizi sagatavot dokumentus pārdošanai?

A
atbild:
17. oktobrī, 2023
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Individuālā komersanta gadījumā jums tas ir jālikvidē atbilstoši Komerclikuma tiesību normām. Individuālajam komersantam ir jānorēķinās ar kreditoriem, ja tādi ir, un atlikusī manta atdodama (īpašums pārreģistrējams uz jūsu vārda) dibinātājam, kas esat jūs. Attiecīgi pēc tam tiek iesniegts pieteikums Uzņēmumu reģistram par individuālā komersanta izslēgšanu no komercreģistra.