E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30318
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Individuālās apkures sistēmas izveidošana daudzdzīvokļu mājā

J
jautā:
25. augustā, 2023
Lāsma

Labdien! Dzīvoklī pirms kāda laika tika ievietots centrālās apkures katls, kas tika pievienots vienam no mājas kopējiem skursteņiem (neviens cits dzīvoklis šo skursteni neizmanto). Brīdī, kad katlu uzstādīja, skurstenī netika ievietota čaula. Šobrīd cita kaimiņa sienā ir parādījušies redzami bojājumi no skursteņa. Kaimiņš pieprasa skurstenī ievietot čaulu. Par kādiem līdzekļiem ir jāsedz čaulas ievietošanas izdevumi – no mājas kopējiem vai apkures katla īpašnieka līdzekļiem?

A
atbild:
28. augustā, 2023

Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 21 punktu vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par atsevišķā īpašuma robežās esošo dzīvojamās mājas kopīpašuma elementu pārbūves un restaurācijas kārtību. Tādējādi, ja dzīvokļu īpašnieku kopība ir pieņēmusi lēmumu, ievērojot minētā likuma 17. panta priekšnosacījumus, un ir atļāvusi dzīvokļa īpašniekam koplietošanas inženiertehnisko komunikāciju pārbūvi (individuālā apkures katla uzstādīšanu un pieslēguma izveidošanu pie dūmvada (kopīpašums)), tad šāds lēmums ir saistošs visiem dzīvokļu īpašniekiem. Jautājums par dūmvada izmantošanu (ar vai bez čaulas) bija izlemjams dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, cita starpā izvērtējot projekta ietekmi uz kopīpašumu un ugunsdrošību. Ja projektā nebija izvirzīta prasība par čaulas izbūvi dūmvadā, pirmšķietami secināms, ka šāda prasība neizrietēja no ugunsdrošības vai citiem noteikumiem un dūmvads tika atzīts par derīgu (bez papildu drošības prasību īstenošanas) izmantošanai.

Tā kā dūmvads ir dzīvojamās mājas kopīpašums, tā uzturēšanas izmaksas ir sedzamas no dzīvokļu īpašnieku kopības līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 238 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas