Lasīšanai: 1 minūte

Pabeigts noziedzīgs nodarījums un nozieguma mēģinājums

J
jautā:
16. augustā, 2023
Karlo

Labdien! Kāda atšķirība ir starp pabeigtu noziedzīgu nodarījumu un nozieguma mēģinājumu?

A
atbild:
17. augustā, 2023

Krimināllikuma 15. pantā ir sniegts pabeigta un nepabeigta noziedzīga nodarījuma skaidrojums.

Atbilstoši panta pirmajai daļai par pabeigtu atzīstams noziedzīgs nodarījums, ja tam ir visas šajā likumā paredzētās noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Saskaņā ar Krimināllikuma 15. panta ceturto daļu par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.