Lasīšanai: 1 minūte

Kā būvi ierakstīt zemesgrāmatā

J
jautā:
12. augustā, 2023
Lūcija

Sveiki! Vēlamies iegādāties būvi, taču persona, kura to pārdod, nav būvi reģistrējusi zemesgrāmatā. Kā jārīkojas, lai šo būvi iegādātos? Kādai dokumentācijai šai personai ir jābūt, lai konkrēto būvi reģistrētu zemesgrāmatā?

A
atbild:
14. augustā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā.

Zemes un ēkas ierakstīšanai zemesgrāmatā nepieciešamie dokumenti ir norādīti šeit.

Ēkas kā pastāvīgā īpašuma ierakstīšanai zemesgrāmatā nepieciešamie dokumenti ir norādīti šeit.

Svarīgi, ka ēkas (būves), kas pieder zemes īpašniekam, ierakstāmas zemesgrāmatā vienlaikus ar zemi.