Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai nepilngadīgais var kļūt par pašnodarbināto

J
jautā:
06. augustā, 2023
Kristers

Sveiki! Vai es, būdams nepilngadīgs, varu kļūt par pašnodarbināto? Paldies!

A
atbild:
15. augustā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ienākumu no saimnieciskās darbības var gūt arī nepilngadīga persona. Lai kļūtu par pašnodarbināto, saimnieciskā darbība jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Reģistrācijas procesā un elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietošanā, ja nepilngadīgajam nav internetbankas, būs nepieciešama likumiskā pārstāvja – vecāka – starpniecība. Informācija par nepieciešamajām darbībām jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņas iespējas ir pieejamas VID tīmekļvietnē šeit.