E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30108
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Ja veikta patvaļīga būvniecība

J
jautā:
04. augustā, 2023
Ģirts

Sveiki! Dzīvoju piecstāvu mājas trešajā stāvā. Kaimiņi ceturtajā stāvā, kuri atrodas tieši virs mums, mana dzīvokļa istabas griestos ir izurbuši divus caurumus. Tika saplēstas tapetes, kā arī caurumos var redzēt dībeļus. Vērsos pie namu apsaimniekotājiem, bet viņi apgalvo, ka šīs situācijas risināšana nav viņu kompetencē. Pēc tam vērsos būvvaldē, kurā sacīja, ka ir jāvēršas pie namu apsaimniekotājiem, tāpat var izsaukt inženieri, kurš novērtēs bojājumus un augšupielādēs dokumentāciju BIS mājaslapā. Kurš beigu beigās ir atbildīgs par šīs situācijas risināšanu (namu apsaimniekotājs vai būvvalde)? Kam ir jāmaksā par inženiera izsaukšanu? Ja kaimiņi ir radījuši bojājumus, vai viņiem būtu jāsedz visas izmaksas?

A
atbild:
07. augustā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jums saistībā ar aizdomām par patvaļīgu būvniecību būtu jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē.

Būvniecības likuma 12. pants nosaka, ka būvvalde:

  • nodrošina būvniecības administratīvā procesa tiesiskumu, tai skaitā veic būvdarbu administratīvo prasību ievērošanas kontroli un pieņem būves ekspluatācijā;
  • sniedz konsultācijas par būvniecības administratīvā procesa kārtību un ziņas par teritorijas izmantošanas un apbūves nosacījumiem;
  • informē par būvniecības procesa tiesisko pamatojumu un sniedz ziņas par pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajām vai paredzētajām būvēm.

Nama pārvaldnieka kompetencē ietilpst darbības, kas norādītas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā.

Vairāk par šiem jautājumiem varat lasīt LV portāla publikācijā “Dzīvojamo namu uzturēšana. Kādi pienākumi īpašniekiem, kādi – pārvaldniekam”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 240 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas