E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29981
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Kāds statuss ir ēkas otrajam stāvam

J
jautā:
21. jūlijā, 2023
Ilze

Sveiki! Vēlamies iegādāties nekustamo īpašumu. Izskatot dokumentāciju, secinājām, ka mājas otrais stāvs nav reģistrēts, nodots ekspluatācijā. Neizprotam, vai tas vispār ir legāls. Ja iegādājamies šo īpašumu, kādas var būt sekas?

A
atbild:
25. jūlijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Būvniecības likuma 5. panta pirmās daļas 1. punktu 2014. gada 1. oktobrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi”, kuri paredz maksimālo būvdarbu veikšanas laiku, kas ir astoņi gadi no atzīmes saņemšanas būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi.

Tātad visām būvēm, kuru celtniecība uzsākta pirms 2014. gada 1. oktobra, būvdarbu pabeigšanas termiņu skaita no 2014. gada 1. oktobra, un tās ekspluatācijā bija jānodod līdz 2022. gada 1. oktobrim.

Ja ēka nav nodota ekspluatācijā, vietējā pašvaldība var piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli.

Vairāk par šo jautājumu varat lasīt LV portāla publikācijā “Ēkas ekspluatācijā jānodod līdz 2022. gada 1. oktobrim”, “Nekustamā īpašuma nodokļa 3% likme ekspluatācijā laikus nenodotajām būvēm. Ko lēmušas pašvaldības (I)”, “Nekustamā īpašuma nodokļa 3% likme ekspluatācijā laikus nenodotajām būvēm. Valsts zemes dienestā pasūtījuma izpilde var kavēties (II)”.

Ja veikta patvaļīga būvniecība, Būvniecības likuma 25. pantā noteikta administratīvā atbildība par patvaļīgu būvniecību.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie sertificēta būvspeciālista vai vietējā pašvaldības būvvaldē, lai noskaidrotu, kāds statuss ir mājas otrajam stāvam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 239 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas