TĒMA: Mājoklis

Ja nepieciešams apzāģēt koku zarus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. jūlijā, 2023
Kristīne

Ar ko mēs varam sazināties šajā situācijā? Veciem kokiem nepieciešama atzarošana. RNP, mūsu apsaimniekošanas organizācija, ignorē īpašnieku kopsapulces protokoli. Viņi ik pēc pāris gadiem vainago vienus un tos pašus kokus, bet patiesi bīstamos lielo koku zarus neaiztiek, paņem mūsu naudu un paziņo, ka viss kārtībā. Mēs nepiekrītam. Kurš var palīdzēt šajā gadījumā, lai rūpētos par kokiem (negribam tos cirst, gribam tikai sakārtot vainagus) un mūsu drošību? Paldies.

A
atbild:
06. jūlijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Koku ciršanu un vainagu griešanu katra pašvaldība nosaka savos saistošajos noteikumos.

Ja koks aug daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku pagalmā, tad, kā nosaka Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants, dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašuma daļu.

Rīgas pilsētas būvvalde LV portālam ir norādījusi, ka atsevišķi nesaskaņo koka vainaga kopšanu un atļaujas neizdod, bet 20% lapotnes var apzāģēt profesionāla koku kopēja – arborista – uzraudzībā.