Atlaišanas pabalsta lielums ir atkarīgs no darba stāža uzņēmumā

J
jautā:
13. jūnijā, 2023
Vivita

Labdien! Cik liels ir atlaišanas pabalsts, ja ir nostrādāti 20 gadi un divi mēneši?

A
atbild:
20. jūnijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 112. pants paredz, ka darba devējam jāizmaksā atlaišanas pabalsts, ja darba līgums uzteikts Darba likuma 101. panta pirmās daļas 6., 7., 8., 9., 10. vai 11. punktā minēto iemeslu dēļ:

1) viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts mazāk nekā piecus gadus;

2) divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts piecus līdz 10 gadus;

3) triju mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts 10 līdz 20 gadus;

4) četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja darbinieks pie attiecīgā darba devēja bijis nodarbināts vairāk nekā 20 gadus.

Ja pie šī darba devēja strādājāt nepārtraukti 20 gadus un divus mēnešus, tad jums pienākas atlaišanas pabalsts četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.