Lasīšanai: 1 minūte

Kā darbiniekam tikt mājās, ja darbs beidzas naktī

J
jautā:
24. maijā, 2023
SZ

Labdien! Vai darba devējam ir jānodrošina darbinieka transportēšana uz mājām laikā, kad sabiedriskais transports vairs nekursē? (Proti, nakts stundās.) Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
06. jūnijā, 2023
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likums neparedz darba devēja pienākumu nodrošināt darbiniekam transportu, kas nogādā darbinieku līdz darbavietai vai dzīvesvietai.

Darba devējs, kas uzņēmumā parasti nodarbina ne mazāk kā 10 darbiniekus, konsultējoties ar darbinieku pārstāvjiem, pieņem darba kārtības noteikumus. Darba kārtības noteikumos, ja tas nav ietverts darba koplīgumā vai darba līgumā, var paredzēt arī transporta nodrošināšanu pēc darba nakts periodā, tādējādi uzlabojot darbinieka tiesisko stāvokli.