Papildatvaļinājuma diena par bērnu darba devējam ir jāapmaksā

J
jautā:
18. maijā, 2023
sarmīte

Strādāju pēc summētā darba laika uzskaites. Ja bērna izlaidums iekrīt manā brīvdienā un es lūdzu apmaksātu brīvdienu šajā dienā, vai darba devējam tā ir jāapmaksā?

A
atbild:
29. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu situācijā būtu ieteicams izmantot Darba likuma 151. panta pirmajā daļā noteiktās tiesības izmantot darba devēja apmaksātu papildatvaļinājuma dienu par bērnu. Likums paredz, ka papildatvaļinājumu par bērnu darbiniekam ir tiesības prasīt pēc savas izvēles.

Lai izmantotu Darba likuma 151. pantā noteikto papildatvaļinājumu par bērnu, jums ir jāiesniedz rakstveida iesniegums, norādot izvēlēto atvaļinājuma izmantošanas laiku, un jāuzrāda dokuments, kas apliecina jūsu kā vecāka statusu. Piemēram, tā var būt bērna dzimšanas apliecība vai jūsu pase, kurā ir ieraksts par bērnu. Iesnieguma saturs varētu būt šāds: “Pamatojoties uz Darba likuma 151. panta pirmās daļas 3. punktu, lūdzu 1. novembrī piešķirt man papildatvaļinājumu par bērnu – meitu/dēlu Vārds Uzvārds.”