Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā izšķirt laulību

J
jautā:
12. maijā, 2023
Edgars

Vēlos šķirt laulību, ir divi nepilngadīgi bērni, kopīga māja un zeme.

A
atbild:
08. jūnijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Ja laulātie var vienoties par laulības šķiršanu, mantas sadali, kopīgo nepilngadīgo bērnu aizgādību, saskarsmes tiesībām un uzturlīdzekļiem, tad laulību var šķirt pie zvērināta notāra. Detalizētāk par laulības šķiršanu pie zvērināta notāra var izlasīt LV portāla e-konsultācijā šeit.

Ja laulātie nevar vienoties par kādu no iepriekšminētajiem jautājumiem, tad laulības šķiršana notiek tiesas ceļā. Par laulības šķiršanu tiesā var izlasīt LV portāla e-konsultācijā šeit un (ņemot vērā grozījumus Civillikumā) skaidrojumu šeit.