E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35285
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
1
1
1
1

Kā šķirt laulību ar ieslodzīto

J
jautā:
03. februārī, 2025
Laura

Sveicināti! Kā ātrāk izšķirties? Manam civilvīram ir sieva, kura atrodas ieslodzījumā. Kopīgu bērnu un kopīgas mantas viņiem nav, sievai ieslodzījums uz 5 gadiem, un viņa labprātīgi nedod šķiršanos. 

A
atbild:
Šodien

Ja puses nevar vienoties par laulības šķiršanu un/vai ar to saistītajiem jautājumiem, tad atbilstoši Civillikuma 70. pantam laulību var šķirt tiesas ceļā, iesniedzot tiesā prasības pieteikumu par laulības šķiršanu. Civillikuma 69. pantā noteikts, ka laulību var šķirt tad, ja tā ir izirusi. Atbilstoši Civillikuma 71., 72. un 73. pantam laulība uzskatāma par izirušu, ja nepastāv laulāto kopdzīve un nav vairs sagaidāms, ka laulātie to atjaunos. Pieņemams, ka laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz gadu dzīvo šķirti. Laulātie dzīvo šķirti, ja viņiem nav kopīgas saimniecības un viens no laulātajiem noteikti negrib to atjaunot, noliedzot laulības kopdzīves iespējamību.   

Prasības pieteikumu var sagatavot brīvā formā, ievērojot visus Civilprocesa likuma 128. panta un 235.1 panta noteikumus. Tāpat prasības pieteikumu iespējams iesniegt, aizpildot e-veidlapu tiešsaistē. Prasības pieteikumā norādāma atbildētājas (sievas) atrašanās vieta (piemēram, Iļģuciema cietums, Tvaikoņu iela 3, Rīga, LV-1007). 

Valsts nodeva par prasības pieteikumu laulības šķiršanas lietā ir 145 eiro. Savukārt, ja laulības šķiršanas prasība tiek celta pret personu, kas notiesāta ar brīvības atņemšanu uz laiku, kas nav mazāks par trim gadiem, tad valsts nodeva par prasības pieteikuma iesniegšanu atbilstoši Civilprocesa likuma 34. panta pirmās daļas 2. punktam ir 15 eiro. Jāņem vērā, ka tiesa vai tiesnesis pēc personas lūguma, izvērtējot tās mantisko stāvokli, var arī pilnībā vai daļēji atbrīvot personu no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos, kā arī atlikt vai sadalīt samaksu termiņos. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 184 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas