Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai veļas mājas darbinieks tiek kvalificēts kā ārstniecības atbalsta persona

J
jautā:
12. maijā, 2023
Elīna

Labdien! Lasot publikācijas, saprotu, ka medicīnas darbiniekiem, tostarp arī medicīnas atbalsta personālam, pienākas speciālās piemaksas veselības aprūpes jomā nodarbinātajiem. Vēlos noskaidrot, vai un uz kāda panta pamata veļas mājas darbiniekiem (slimnīcā strādājošajiem) pienāktos speciālās piemaksas? Lasot Ministru kabineta noteikumus Nr. 851, kā arī pieņemtos grozījumus, īsti nav saprotams, vai man arī pienāktos piemaksa kā medicīnas atbalsta darbiniekam.

Nacionālais veselības dienests (NVD) norāda, ka ārstniecības atbalsta persona ir persona, kurai nav tiesību nodarboties ar ārstniecību, bet kura ir tieši iesaistīta veselības aprūpes procesa nodrošināšanā. Es uzskatu, ka es klasificējos kā ārstniecības atbalsta persona.

A
atbild:
01. jūnijā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Ārstniecības atbalsta personu saraksts ietverts Ministru kabineta noteikumu Nr. 317 1. pielikumā. Veļas mājas darbinieks netiek klasificēts kā ārstniecības atbalsta persona.