Par kopīpašuma domājamo daļu aprēķināšanu

J
jautā:
03. oktobrī, 2013
Inga Akmenkalne

Labdien! Uz kāda likuma un MK no teikumiem tiek piešķirta domājamā daļa zemesgabalam? Uz zemesgabala atrodas 13 garāžas. Garāžu apbūves platība un kopējā garāžu platība ir dažāda.

A
atbild:
10. oktobrī, 2013
Valsts zemes dienests
Daina Ūdre, Kadastra un reģistru departamenta Kadastra metodikas eksperte

Kopīpašuma domājamo daļu aprēķināšanas princips ir noteikts Dzīvokļa īpašuma likuma 5.pantā. Panta pirmajā daļā ir noteikts, ka dzīvokļa īpašumā ietilpstošā kopīpašuma domājamā daļa ir atsevišķā īpašuma kopējās platības attiecība pret visu dzīvojamā mājā esošo atsevišķo īpašumu kopējo platību.

Piemērs. Dzīvojamā mājā (kopējā platība 300 kvm) ir 5 dzīvojamo telpu grupas:

1)      TG1 = 34 kv.m

2)      TG2 = 56 kv.m

3)      TG3 = 42 kv.m

4)      TG4 = 72 kv.m

5)      TG5 = 65 kv.m

Kopējā mājas lietderīgā platība ir 269 kv.m.

Plānotais visas mājas sadalījums dzīvokļa īpašumos.

Dzīvoklis 1 = TG1 + 34/269 kopīpašuma domājamās daļas

Dzīvoklis 2 = TG2 + 56/269 kopīpašuma domājamās daļas

Dzīvoklis 3 = TG3 + 42/269 kopīpašuma domājamās daļas

Dzīvoklis 4 = TG4 + 72/269 kopīpašuma domājamās daļas

Dzīvoklis 5 = TG5 + 65/269 kopīpašuma domājamās daļas

Tomēr jāņem vērā, ka regulējums attiecas uz dzīvokļa īpašumiem. Bet garāžas ne vienmēr tiek veidotas kā dzīvokļa īpašumi, mēdz būt arī parastais kopīpašums. Tādējādi Jums būtu jāsazinās ar Valsts zemes dienestu, lai precizētu konkrēto situāciju un saņemtu Jūs interesējošo atbildi!