TĒMA: Tieslietas

Laulība tiek šķirta pie notāra vai tiesā

J
jautā:
01. maijā, 2023
Sigita

Labdien! Vēlētos šķirties, bet kā labāk to izdarīt?

A
atbild:
30. maijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Ja ar laulāto partneri par šķiršanos esat vienisprātis un jums nav nesaskaņu par mantas sadali un bērnu aizgādību, varat izmantot notāra pakalpojumus. Ja visos jautājumos vēl neesat pilnībā vienojušies, varat vērsties pie notāra, kas palīdzēs rast abpusēji pieņemamu risinājumu. Arī tad, ja jums nav kopīgu nepilngadīgu bērnu un kopīgas mantas, laulību varat šķirt pie notāra. Zvērinātu notāru var izvēlēties portālā www.latvijasnotars.lv, sadaļā “Meklēt notāru”. Portālā iespējams pieteikt vizīti. Pēc vizītes pieteikšanas ar zvērinātu notāru vienosieties par pakalpojuma sniegšanas laiku un vietu. Laulību šķirt var gan klātienē, gan attālināti videokonferences režīmā. Šeit varat uzzināt vairāk par videokonferences pieteikšanu un tās noteikumiem.

Ja ar laulāto partneri nevarat vienoties par mantas sadali un bērnu aizgādību vai arī viens no jums nepiekrīt šķirt laulību, tad šķiršanos varat pieprasīt tiesā, iesniedzot prasības pieteikumu.

Vairāk informācijas var meklēt Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā šeit.