Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapas B par slima bērna kopšanu apmaksa strādājošai vecāku pabalsta saņēmējai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. aprīlī, 2023
Anita

Labdien! Esmu strādājoša māmiņa, mazulim ir 9 mēneši. Šobrīd nepieciešama darbnespējas lapa B saistībā ar slima bērna kopšanu. Vai darbnespējas lapa B uz 14 dienām ietekmēs vecāku pabalsta apmēru?

A
atbild:
19. aprīlī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Lilita Veidemane, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja māmiņai ir izsniegta darbnespējas lapa B saistībā ar slima bērna kopšanu un ja viņa saņem vecāku pabalstu 50% apmērā kā strādājošā un neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, slimības pabalsts neietekmē vecāku pabalsta izmaksas apmēru. VSAA vecāku pabalstu kā strādājošajai turpina maksāt iepriekšējā 50% apmērā.