Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina atvaļinājuma naudu

J
jautā:
21. martā, 2023
Iveta

Labdien! Februārī saņēmu atvaļinājuma naudu par periodu no 06.03.2023. līdz 26.03.2023. un atvaļinājuma pabalstu 50% apmērā no mēnešalgas. No 01.03.2023. darba devējs palielināja algu. Vai grāmatvedim man jāpārrēķina atvaļinājuma pabalsts?

A
atbild:
31. martā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma pabalsta pārrēķins jautājumā minētajā situācijā nav jāveic, jo Darba likuma 75. pants, kas regulē atvaļinājuma naudas aprēķināšanu, nosaka, ka tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī prēmijām. Tam, ka atvaļinājuma nauda saņemta februārī, nav nozīmes.

Algas pielikums martā ietekmēs atvaļinājuma aprēķinu, sākot ar aprīli.