TĒMA: Pensijas

Kā mainīt kontu, uz kuru izmaksā pensiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. martā, 2023
Līga

Labdien! Mana māte, par kuru ikdienā pilnībā rūpējos, vēlas, lai viņas vecuma pensija tiktu pārskaitīta uz manu bankas kontu vai lai viņas bankas konts tiktu apvienots ar manējo (mums ir atšķirīgas bankas). Viņai nav pieejama internetbanka, ir tikai debetkarte. Vecuma dēļ viņai ir kustību ierobežojumi, tādēļ naudas izņemšana no bankomāta rada lielas problēmas. Kādas darbības ir jāveic, lai es savā bankas kontā saņemtu mātes vecuma pensiju?

A
atbild:
24. martā, 2023

Lai mainītu kontu, kurā saņemt pensiju, nepieciešams vērsties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) ar attiecīgu iesniegumu. Šeit ir pieejami iesniegumu paraugi gan piešķirtās pensijas atlīdzības saņēmēja maiņai, gan iesniegums bankas konta vai izmaksas adreses maiņai. Aicinu sazināties ar VSAA.

Tāpat jūsu māte var pieslēgt savam kontam esošajā bankā internetbanku un pieprasīt papildkarti, piešķirot jums pilnvaras ar to rīkoties (piemēram, pensijas izņemšanai). Par šādu iespēju nepieciešams interesēties attiecīgajā bankā.