TĒMA: Mājoklis

Ugunskura vieta privātajā teritorijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. februārī, 2023
Jūlija

Labdien! Kādi noteikumi ir jāievēro, iekārtojot ugunskura vietu privātmājas teritorijā Rīgā?

A
atbild:
15. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Rīgas pašvaldības policija norāda, ka Rīgā nav izdoti saistošie noteikumi, kas noteiktu ugunskura vietas ierīkošanu privātmājas teritorijā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka pirms ugunskura kurināšanas ir jāsagatavo ugunskura vieta, – apkārt ugunskura vietai jāaprok zeme vai jāapliek akmeņi, tādējādi nodrošinot, ka uguns liesmas neizplatīsies pa sauso zāli, krūmiem utt. Ugunskuru nav ieteicams veidot koku, ēku un degošu materiālu tuvumā, jo, degot ugunskuram, tā liesmas vai kāda dzirkstele var aizdedzināt līdzās esošos kokus vai ēkas. Ugunskura vietu nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Atstājot ugunskuru, tas pilnībā jānodzēš, lai izslēgtu ugunsgrēka izveidošanās iespējamību. Ugunskurā nedrīkst dedzināt plastmasas izstrādājumus un riepas, jo tie sadegot rada indīgus dūmus un apkārtējie var saindēties ar degšanas produktiem.