Lasīšanai: 1 minūte

Pārvietojamas mājas novietošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. martā, 2023
Krišjānis

Vai par pārvietojamas 9 m² mājas novietošanu nepieciešams iesniegt kādu dokumentu būvvaldei?

A
atbild:
16. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 1. pielikuma 2.1.1. punkts nosaka, ka vienstāva ēkas ar apbūves laukumu līdz 60 m2 skaitās pirmās grupas ēkas.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 7.1 4. punkts paredz, ka paziņojumu par būvniecību (1.1 pielikums) izmanto, ja paredzēta palīgēkas (mazēkas) jauna būvniecība vai novietošana ārpus publiskās ārtelpas (izņemot gadījumu, ja minētā būvniecība paredzēta pilsētā).

Pilsētā paskaidrojuma rakstu izmanto, ja paredzēta:

7.2 1. pirmās grupas ēkas vai otrās grupas palīgēkas jauna būvniecība vai novietošana, izņemot šo noteikumu 7.1 punktā minēto gadījumu.