E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28933
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Ja uz koplietošanas zemes ierīko maksas autostāvvietu

J
jautā:
14. martā, 2023
Ieva

Labdien! Mūsu kopīpašums nav sadalīts dzīvokļu īpašumos. Kopīpašumā ietilpst divas daudzdzīvokļu mājas un zeme. Apsaimniekotājs veica aptauju, daļa no kopīpašniekiem piekrita pagalmā izveidot maksas autostāvvietu, taču daļa kopīpašnieku tam nepiekrita, jo vēlējās ierīkot zaļo zonu. Par automašīnu novietošanu apsaimniekotājs ienākumus ieskaita pagalma labiekārtošanas uzkrājumu kontā un pamato savu darbību ar Dzīvokļa īpašuma likuma 15.2 pantu. Vai apsaimniekotājs rīkojas likumīgi?

A
atbild:
16. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums dzīvojamās mājas pārvaldīšanas jautājumos pieļauj izmantot Dzīvokļa īpašuma likumā noteikto kārtību arī gadījumā, kad sadalīšana dzīvokļu īpašumos nav veikta.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta trešā daļa nosaka: “Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.”

Tātad, ja par maksas autostāvvietas ierīkošanu un naudas novirzīšanu pagalma labiekārtošanas uzkrājuma fondā ir bijis dzīvokļu īpašnieku vairākuma lēmums, pārvaldnieka darbība ir likumīga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU