Lasīšanai: 1 minūte

Kā mēra mazēku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. martā, 2023
Oļegs

Lai apbūves laukums nebūtu lielāks par 25 m2, vai mazēku mēra no sienas vai no jumta malām? Olaines novads.

A
atbild:
14. martā, 2023

Ēkas rādītājus – stāvu skaitu un apbūves laukumu – nosaka atbilstoši Būvju vispārīgo prasību būvnormatīvam LBN 200-21 (Ministru kabineta 2021. gada 19. oktobra noteikumi Nr. 693). Ēkas apbūves laukumu (m2) aprēķina atbilstoši ēkas lielākā ārējā apsegtā perimetra laukuma projekcijai 1. stāva sienu līmenī (13. un 14. punkts). Ēkas apbūves laukumu nosaka kā tāda laukuma projekciju pirmā virszemes stāva līmenī, kuru ierobežo ēkas ārējais perimetrs, ieskaitot izvirzītās daļas.