Zemes sadalīšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. martā, 2023
Anastasija

Labdien! Ja ir nepieciešams sadalīt zemes vienību 2–3 atsevišķos zemesgabalos, vai ir vajadzīgs detālplānojums vai arī pietiek ar zemes ierīcības projektu zemes sadalīšanai? Paldies!

A
atbild:
27. martā, 2023

Pašvaldība savos saistošajos noteikumos var noteikt kārtību, kādā ir sadalāma zemes vienība tās administratīvajā teritorijā. Ir jāņem vērā pašvaldības saistošo noteikumu prasības, tai skaitā attiecībā uz nodalāmo zemes vienību minimālo platību, nodibināmajiem servitūtiem (piem., ceļa servitūtu) u. c.

Pēc minēto prasību noskaidrošanas jums ir jāvēršas vietējā pašvaldībā ar iesniegumu par nekustamā īpašuma sadalīšanu. Pašvaldība var noteikt, ka īpašuma sadalīšanai ir jāizstrādā zemes ierīcības projekts vai detālplānojums, ja tas paredzēts vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos (Teritorijas attīstības plānošanas likuma 28. panta ceturtā daļa, 13. panta trešā daļa, 12. panta pirmā un trešā daļa).