TĒMA: Mājoklis

Finansējums pārvaldīšanas uzdevumu veikšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. martā, 2023
GUNTARS

Labdien! Uzdodot mājas pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, dzīvojamas mājas pārstāvja pienākums ir nodrošināt šā uzdevuma izpildei nepieciešamo finansējumu. Vai šī summa ir jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašniekiem?

A
atbild:
09. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 10.panta trešajā daļā noteikts: uzdodot pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums ir nodrošināt šā uzdevuma izpildei nepieciešamo finansējumu.

Dzīvokļa īpašnieka pienākumi ir noteikti Dzīvokļa īpašuma likuma 10.pantā, piemēram, piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā; segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus šā likuma 13.pantā noteiktajā kārtībā u. c.

Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pantam ir tiesīga pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību.