Apliecinājums darba attiecību izbeigšanai veselības stāvokļa dēļ

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. februārī, 2023
Zanda

Labdien!
Darba likuma 101. panta pirmās daļas 7. punkts noteic, ka darba devējam ir pamats uzteikt darba līgumu, ja darbinieks nespēj veikt darbu veselības stāvokļa dēļ un to apliecina ārsta atzinums. Esmu 2. grupas invalīde un strādāju pašvaldībā. Pēdējo pāris gadu laikā mans veselības stāvoklis ir pasliktinājies. Kurš ārsts ir tiesīgs izsniegt atzinumu par nespēju turpināt darbu? Vai tas ir tikai arodārsts (pie kura jāiet ar ārpuskārtas veselības stāvokļa pārbaudes norīkojumu)? Vai arī ģimenes ārstam ir šādas tiesības? Mans ģimenes ārsts jau vairākkārt ir izteicies, ka man jāpamet darbs, kad kārtējo reizi viņam nākas man izrakstīt darbnespējas lapu.

A
atbild:
21. februārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja veselības stāvokļa dēļ jūs nevarat turpināt darba tiesiskās attiecības, jums būs nepieciešams Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izdots apliecinājums, kas norāda uz jūsu veselības problēmām un nespēju veikt nolīgto darbu. Saņemot apliecinājumu, uzteikumu izteiks darba devējs atbilstoši Darba likuma (DL) 101. panta pirmās daļas 7. punktam – darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ, un to apliecina ārsta atzinums. Darba likumā noteiktais uzteikuma termiņš šādā gadījumā ir nekavējoties no veselības stāvokļa apliecinājuma iesniegšanas brīža. Apliecinājumu var iesniegt arī slimības laikā. Minētais arguments ir pamats atlaišanas pabalsta izmaksai atbilstoši darba stāžam konkrētajā uzņēmumā (DL 112. pants).