TĒMA: Satiksme

Prasības transportlīdzekļu riepām ziemā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. februārī, 2023
vilis

Man vieglajai automašīnai uz riepas nav ražošanas gada, bet protektora dziļums ir 5 milimetri, arī M+S un “sniedziņa” simbols. Vai varu iziet tehnisko apskati?

A
atbild:
06. martā, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Kad Ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēta obligāta ziemas riepu lietošana, minimālais pieļaujamais riepu protektora dziļums:

  • ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem, ir vismaz 4 milimetri;
  • ziemas riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām, ir vismaz 4 milimetri;
  • jebkurām riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu, lielāku par 3,5 tonnām, ir vismaz 2 milimetri;
  • jebkurām riepām, kas uzstādītas autobusiem ar pilnu masu, lielāku par 3,5 tonnām, ir vismaz 3 milimetri.
  • turklāt riepai nedrīkst būt kordu atsedzošs bojājums (iegriezums, plīsums u. tml., atdalījies protektora slānis, vecuma dēļ radušās plaisas, atdalījies protektors vai sānu aizsargslānis, korda plīsuma izraisīta riepas deformācija;
  • lai arī transportlīdzekļu riepu vecuma Latvijā nav ierobežots, tomēr CSDD autovadītājus aicina neizmantot riepas, vecākas par 5 līdz 6 gadiem;
  • ziemas riepām ir noteikti šādi apzīmējumi: M+S, M&S, M.S.