E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28560
Lasīšanai: 2 minūtes

Līdzfinansējums saules paneļu uzstādīšanai

J
jautā:
03. februārī, 2023
ILZE

Labdien! Ir saņemts līdzfinansējums saules paneļu uzstādīšanai. Vai saņemtā līdzfinansējuma summa man ir obligāti jāatmaksā bankai pilnā apmērā? Uzstādot saules paneļus, ņēmu kredītu. Vai drīkstu atmaksāt saskaņā ar maksājuma grafiku?

A
atbild:
07. februārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Patlaban ir spēkā divi Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas paredz atbalstu saules paneļu uzstādīšanai privātmājās: Ministru kabineta noteikumi Nr. 103 “Noteikumi par atbalsta programmu viena dzīvokļa dzīvojamo māju un divu dzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai” un MK noteikumi Nr. 150 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai” nolikums”.

Lai iesniegtu projektu MK noteikumu Nr. 103 programmā, ir jāvēršas akciju sabiedrībā “Attīstības finanšu institūcija “Altum” ”.

Vairāk par šo programmu varat izlasīt LV portāla publikācijā “Atbalsts arī saules paneļu un nelielu vēja ģeneratoru uzstādīšanai privātmājās”.

MK noteikumi Nr. 150 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai” nolikums”, kas stājās spēkā 2022. gada 9. martā, arī paredz konkursa kārtībā sniegt finansiālu atbalstu privātpersonām pārejai no fosilā kurināmā apkures uz ilgtspējīgiem apkures veidiem un elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem.

Projekta iesniegumus pieņem un vērtē valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds”. Vairāk informācijas šeit.

Par MK noteikumiem Nr. 150 vairāk varat uzzināt LV portāla publikācijā “Atbalsta programma fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās”.

Jums ar jautājumu būtu jāvēršas institūcijā, ar kuru ir noslēgts līgums par saules paneļu uzstādīšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas