Nozaudēts sūtījums. Vai par to pienākas morāla kompensācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. februārī, 2023
Valdemārs

Labdien! “Latvijas Pasts” ir nozaudējis sūtījumu (pasts to ir atzinis e-pasta vēstulē) no Norvēģijas un ir gatavs atgriezt atmuitošanas maksu – 5,99 eiro. Vai likums neparedz iespēju piedzīt no pasta arī kompensāciju par morālo kaitējumu? Kā rīkoties sūtītājam, kurš atrodas Norvēģijā un nezina, ka viņa sūtījums Latvijā ir nozaudēts? Paldies!

A
atbild:
17. martā, 2023

Jums ir tiesības prasīt piegādātājam atlīdzināt morālo kaitējumu par nozaudēto sūtījumu atbilstoši Civillikuma 1635. pantā noteiktajam. Ar morālo kaitējumu jāsaprot fiziskas vai garīgas ciešanas, kas izraisītas ar neatļautas darbības rezultātā nodarītu cietušā nemantisko tiesību vai nemantisko labumu aizskārumu. Atlīdzības apmēru par morālo kaitējumu nosaka tiesa pēc sava ieskata, ņemot vērā morālā kaitējuma smagumu un sekas.

Tiesā jums ir jāpamato savs prasījums, nepietiek tikai ar to, ka piegādātājs ir atzinis savu vainu. Jums ir jāpamato, kāpēc konkrētais sūtījums jums bija vērtīgs. Savukārt pierādījumus par sūtījuma saturu rakstiski var sniegt arī nosūtītājs.

Noteikti prasībai jāpievieno pakalpojuma līgums par piegādi.

Pirms vērsties tiesā ar prasības pieteikumu, ir jāmēģina vēlreiz atrisināt strīdu, savstarpēji vienojoties.