Labdien!
Likums nosaka, ka atvaļinājumu var dalīt ne vairāk kā trīs daļās. Vai šis nosacījums ir spēkā arī tad, ja darbinieks bija pieteicis atvaļinājumu pilnā apmērā, bet viņu atsauca no tā? Vai arī šis nosacījums vairs nav attiecināms uz atlikušo atvaļinājuma daļu, jo darbinieks no savas puses izpildīja likuma prasību?
Darba likuma 149. panta pirmajā un otrajā daļā ir noteikts, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, kas kopumā par vienu darba gadu nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas.
Likums paredz, ka atvaļinājumu par pirmo darba gadu pilnā apmērā darbinieks var prasīt, kad nostrādāti pilni seši mēneši. Tāpat likums paredz, ka atvaļinājuma izmantošana notiek pēc pušu vienošanās vai ievērojot iepriekš sastādītu un saskaņotu atvaļinājuma grafiku.
Ja uzņēmuma darbības īpatnību dēļ vai pēc paša darbinieka izvēles ir vienošanās par atvaļinājuma dalīšanu, tad, lai nodrošinātu darbinieka tiesības uz pilnvērtīgu atpūtu, viena atvaļinājuma daļa nevar būt īsāka par divām kalendāra nedēļām.
Ja darba devējs kādu iemeslu dēļ darbinieku tam piešķirtā atvaļinājuma laikā ar rīkojumu ir atsaucis, tad puses vienojas par neizmantotās atvaļinājuma daļas pārcelšanu, norādot konkrētu atlikušās atvaļinājuma daļas laiku.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!