Lasīšanai: 1 minūte

Kam piederēs zemesgabals

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2023
Marija

Esmu precējusies, un man pieder dzīvoklis: zemesgrāmatā ir atzīme, ka dzīvoklis ir laulātā atsevišķā manta. Vai tad, ja es privatizēšu zemesgabalu, kas ir funkcionāli saistīts ar dzīvokļa dzīvojamo māju, šis zemesgabals būs laulātā atsevišķā manta vai laulāto kopīpašums?

A
atbild:
18. janvārī, 2023
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Ja atzīme zemesgrāmatā nemainīsies, tad īpašums paliks laulātās atsevišķā manta. Bet, ja privatizācijā tiks izmantoti abu laulāto līdzekļi vai vīra atsevišķie līdzekļi, tad, mantu dalot (piemēram, laulības šķiršanas gadījumā), viņam būs tiesības uz kompensāciju.