Lasīšanai: 1 minūte

Darba līguma aktualizēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. janvārī, 2023
Lelde

Labdien! Strādāju uzņēmumā 20 gadus, un darba līgums ir kopš 2003. gada. Darba līguma nosacījumi un apraksts ir novecojis. Vai man kā darbiniekam ir tiesības pieprasīt darba devējam līguma atjaunošanu? Un vai tas ietekmē manu darba stāžu? Kā arī vai ir kādi būtiski nosacījumi par darba līguma atjaunošanu?

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vienam darbiniekam vienā darbavietā, ja darba attiecības nav pārtrauktas, var būt tikai viens darba līgums.

Laika gaitā, mainoties faktiskajai situācijai, puses var vienoties par līdzšinējā darba līguma izmaiņām, darba līguma nosacījumu precizēšanu. Tiesības rosināt darba līguma pārskatīšanu un aktuālo izmaiņu iekļaušanu darba līgumā var gan darba devējs, gan darbinieks.

Izmaiņas tiek noformētas kā vienošanās par grozījumiem darba līgumā, ko paraksta abas puses, un, faktiski turpinoties darba attiecībām, tas nekādi neietekmē jūsu darba stāžu.