TĒMA: Mājoklis

Mājas lietas kārtošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. decembrī, 2022
Jānis

Labdien! Grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kuri stājās spēkā 2022. gada 3. maijā, paredz, ka no 2023. gada 1. marta BIS būs kārtojamas mājas lietas visās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās. Vai jebkurš dzīvojamās mājas īpašnieks varēs iepazīties ar mājas lietu BIS? Kā tas īsti notiks, kā ir jāreģistrējas, kāda ir autentifikācija, kad to var jau sākt darīt, no nākamā gada 1. marta vai jau agrāk?

A
atbild:
21. janvārī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jebkurš daudzdzīvokļu dzīvokļa īpašnieks ar māju lietu būvniecības informācijas sistēmā (BIS) var iepazīties jau tagad, ja vien pārvaldnieks ir sācis kārtot mājas lietu.

Dzīvokļa īpašniekam mājas lieta ir pieejama, ja ir nostiprinātas īpašuma tiesības zemesgrāmatā. Dzīvokļa īpašnieks BIS var pieslēgties, izmantojot autorizāciju portālā www.latvija.lv. Papildu parole nav jāievada.

Vairāk par mājas lietas kārtošanu varat uzzināt LV portāla publikācijā “Kā mājas lietas kārtot elektroniski”.