Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Ja personai ir tikai traktortehnikas vadīšanas tiesības, taču tā vada vieglo automašīnu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. decembrī, 2022
Artis

Kāds sods ir paredzēts, ja vieglais auto tiek vadīts, esot tikai traktortehnikas vadīšanas tiesībām?

A
atbild:
19. decembrī, 2022
Signe Krūzkopa
LV portāls

Likumdevējs traktortehniku nav īpaši nodalījis no citiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem, līdz ar to persona, kurai ir traktortehnikas vadīšanas tiesības, bet kura vada citas kategorijas transportlīdzekli, piemēram, B kategorijas mehānisko transportlīdzekli, saucama pie administratīvās atbildības.

Administratīvās atbildības likums un Ceļu satiksmes likums (CSL) nosaka sodus par pārkāpumiem satiksmē. Piemēram, CSL 51. panta sestā daļa nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), transportlīdzekļa vadītājam tiks piemērots naudas sods no 56 līdz 114 naudas soda vienībām (no 280 līdz 570 eiro).