Lasīšanai: 1 minūte

Cita darbinieka aizvietošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. decembrī, 2022
Rita

Labdien!
Man ir noteikta 3. grupas invaliditāte ar vispārējo darbspēju zaudējumu 25%–59%. Vai darba devējs var noteikt man papildu slodzi, uzliekot par pienākumu aizvietot citu darbinieku viņa atvaļinājuma vai slimības laikā?

A
atbild:
16. decembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam nolīgtie darba pienākumi tiek noteikti, noslēdzot darba līgumu. Nevienam darbiniekam papildu darba veikšanu nevar uzspiest.

Ja kāda darbinieka (amata) aizvietošana jums ir noteikta darba līgumā, tad faktiski jūs, noslēdzot darba līgumu, devāt piekrišanu šāda pienākuma izpildei. Ja aizvietošana nav noteikta darba līgumā, bet darba devējs lūdz aizvietošanas pienākumu uzņemties ar rīkojumu, jums ir tiesības piedāvājumam piekrist vai no tā atteikties.

Tādējādi primāri jums ir jāpārskata savs darba līgums.