Ziņas par teritorijas izmantošanu

J
jautā:
07. decembrī, 2010
Zanda Bautre

2006. gadā VAS “Latvijas valsts ceļi” pieteica projektu autoceļa A2 Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) posma Inčukalns – Rīdzene rekonstrukciju. Plāns ir izveidot četrjoslu ātrsatiksmes autoceļu posmā no Siguldas līdz pagriezienam uz Cēsīm (A2 autoceļa 77,8 km). Manai ģimenei pieder mežs A2 autoceļa dienvidu pusē no 76. līdz 77,5. km posmā. Amatas novada dome manu ģimeni informēja, ka šī autoceļa būvniecības laikā tiks atsavināta daļa mums piederošā meža. Man ir jautājums, vai tā vispār drīkst? Un vai šī autoceļa plāns vēl ir spēkā un kad notiks būvniecība?

A
atbild:
09. decembrī, 2010
Latvijas Valsts ceļi
Ingrīda Ozoliņa, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas projektu vadītāja

Ar ietekmes uz vidi novērtējumu 2009. gadā ir noslēgusies valsts galvenā autoceļa A2 Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) posma Sēnīte – Rīdzene izpēte ceļa iespējamai rekonstrukcijai. Vides pārraudzības valsts birojs ir sniedzis atzinumu, kurā ņemti vērā ieinteresēto valsts iestāžu, pašvaldību un sabiedrības iesniegtie rakstveida priekšlikumi un sabiedriskās apspriešanas rezultāti. Uz sabiedriskās apspriešanas sanāksmēm rakstveidā tika uzaicināti arī visi skarto zemju īpašnieki.

Saistībā ar minēto īpašumu, nezinot tā kadastra numuru, nav iespējams sniegt sīkākus paskaidrojumus. Informācija par iespējamo perspektīvo autoceļa attīstību – paplašināšanu uz četrām braukšanas joslām – ir pieejama LVC mājaslapā sadaļā Publikācijas/Ietekmes uz vidi novērtējumi/Autoceļa A2 Rīgas – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) posma Inčukalns – Rīdzene rekonstrukcija:
http://www.lvceli.lv/LV/?i=107&DirID=147, kā arī Vides pārraudzības biroja mājaslapā: http://old.vpvb.gov.lv/ivn/projekti/proj1/LautocelsA2.htm
Jautājumus par teritorijas plānojumu un teritorijas plānoto (atļauto) izmantošanu var noskaidrot arī savā vietējā pašvaldībā.
Jāpiebilst, ka šī autoceļa rekonstrukciju līdz 2020. gadam nav plānots uzsākt.