Kā jārīkojas, lai uz savas zemes uzstādītu zīmi “Privātīpašums”

J
jautā:
03. martā, 2020
Inguna

Uz savas privātās zemes, kura nav apbūvēta, bet uz kuras ir mežs, vēlos uzstādīt zīmi “Privātīpašums”. Kā man rīkoties?

A
atbild:
16. martā, 2020
Latvijas Valsts ceļi
Voldemārs Šķēle, Komunikācijas daļas speciālists

Uzraksta “Privātīpašums” uzlikšana savā privātajā teritorijā nav jāsaskaņo ar “Latvijas Valsts ceļiem”, jo uzraksts “Privātīpašums” nav ceļa zīme.

Taču, ja vēlaties uzlikt ceļa zīmi, tad saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu 247. punktu ceļa zīmēm jāatbilst standartiem LVS 77–1:2014 “Ceļa zīmes. 1. daļa: Ceļa zīmes”, LVS 77-2:2014 “Ceļa zīmes. 2. daļa: Uzstādīšanas noteikumi” un LVS 77-3:2014 “Ceļa zīmes. 3. daļa: Tehniskās prasības”. Šie standarti nosaka ceļa zīmju formu, krāsu, izmērus, tehniskās prasības un uzstādīšanas noteikumus. 1. daļa sniedz informāciju par Latvijā lietotajām ceļa zīmēm, to izskatu un nosaukumiem. 2. daļa informē par katras ceļa zīmju grupas un katras ceļa zīmes uzstādīšanas prasībām. 3. daļa nosaka ceļa zīmju lielumu, formu, izskatu un tehniskās prasības, kas attiecas uz ceļa zīmju izgatavošanu.

Iepazīties ar standartiem var Latvijas Nacionālajā standartizācijas institūcijā “Latvijas standarts”, Krišjāņa Valdemāra ielā 157, Rīgā. Mājaslapas adrese www.lvs.lv.