Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Māja – ūdens un kanalizācijas izbūve

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. decembrī, 2022
Kristīne

Labdien! Kārsavas pilsētā, pašā centrā, domājam nopirkt zemi ar māju, sauso tualeti un aku, bez centrālās ūdensapgādes un kanalizācijas. Kaimiņi pastāstīja, ka tagad, ja māja atrodas pilsētas centrā, būs obligāti jāierīko centrālā ūdensapgāde un kanalizācija. Diemžēl pati nevaru atrast šādu informāciju. Saprotu, ka tās būs lielas izmaksas, tādēļ pagaidām to nedarīsim. Vai tas tā patiešām ir?

A
atbild:
20. decembrī, 2022

Ne visur pilsētā ir izbūvēti maģistrālie kanalizācijas vadi, un noteikums par pieslēgšanos centrālajai kanalizācijas sistēmai nav attiecināms uz visiem namiem pilsētā. Tāpēc īpašniekam jāpieslēdz personīgā kanalizācijas sistēma, kas ir jāreģistrē “Kārsavas namsaimnieks” reģistrā. Gan Miera ielā, gan citās ielās pilsētā gruntsūdeņu līmenis ir pazeminājies, līdz ar to akas ierīkošana nav izskatāma kā variants. Ieteikums ir veikt dziļurbumu.